Është 23 vite më e re se Leonardo DiCaprio, por Camila Morrone thotë se mosha nuk ka rëndësi për të

Modelja e njohur Camila Morrone ka tërhequr vëmendje të madhe kohëve të fundit për lidhjen e saj me yllin e Hollywood-it, Leonardo DiCaprio.

Morrone, 22 vjeçe, foli me Los Angeles Times për romancën e saj me DiCaprion, 45 vjeç, dhe se si ndryshimi në moshë nuk ka asnjë rëndësi për të.

“Ka kaq shumë marrëdhënie në Hollywood – dhe në historinë e botës – ku njerëzit kanë ndryshime të mëdha në moshë”, tha aktorja. “Unë thjesht mendoj se dikush duhet të jetë në gjendje të dalë me kë dëshiron ai/ajo”.

Në korrik, aktorja postoi një fotografi në Instagram të Lauren Bacall dhe Humphrey Bogart me titullin, “Një dashuri si kjo”.

Yjet u përballën mjaft shumë për diferencën në moshë të saj dhe DiCaprios dhe kjo bëri që ndjekësit e Morrone të besonin se ajo po godiste ata që kritikuan ndryshimin në moshë të çiftit.

Sidoqoftë, sipas Times, aktorja vuri në dukje se kjo thjesht nuk ishte rasti dhe as qëllimi i saj me fotografinë.