Eminem, artisti me më shumë albume të shitura në vitin 2018

Ylli i muzikës nga Detroit, kishte një vit të madh gjatë 2018-s, shkruan “ClickOnDetroit”. Eminem ka dalë mirë se çdo artist tjetër, sipas një raporti të ri mbi shitjet e albumeve nga viti i kaluar. Sipas raportit të vitit 2018 të BuzzAngle Music, Eminem shiti albume më shumë se çdo artist tjetër gjatë vitit të kaluar. Chris Stapleton, Metallica, Lady Gaga, Bradley Cooper dhe Imagine Dragons rrumbullakuan top pesëshen e artistëve me albumet më të shitura.