Header

Ed Sheeran fiton çmimin Emmy për këngën e serialit “Ted Lasso”

Ed Sheeran është fituesi në kategorinë “Muzikë dhe tekste të shkëlqyera origjinale” për Emmy Awards, me këngën që ai shkroi për serinë televizive “Ted Lasso”.

Lajmi se ylli i popit kishte shkruar muzikë për sezonin e tretë të shfaqjes u zbulua për herë të parë në tetor 2021. Ed Sheeran shkroi këngën “Një lojë e bukur” me bashkë-autorët Max Martin dhe Foy Vance dhe nuk ishte në gjendje të merrte pjesë në ceremoninë e çmimeve për shkak të turneut të tij.

“Ne fituam një Emmy mbrëmë,” shkroi Ed Sheeran në lidhje me çmimin në mediat sociale. “Nuk e prisja fare të fitoja, ishte një surprizë e vërtetë kur u zgjova me lajmet, do të kisha dashur të isha atje, por jam gati të filloj turneun në Azi, kështu që për fat të keq më duhej të jem diku tjetër”, vuri në dukje ai.

“Ne të gjithë ishim fansa të filmit dhe u kërkua të shkruajmë një këngë për në finale, kështu që dy vjet më parë këtë muaj u mblodhëm bashkë dhe shkruam një këngë për dashurinë dhe futbollin,” ai tha.

You may also like ...