Header

E akuzoi publikisht për dhunë, 50 Cent padit ish-partneren

Reperi i njohur 50 Cent ka ngritur një padi për shpifje kundër ish-partneres së tij, Daphne Joy, pasi ajo e akuzoi për përdhunim dhe dhunë.

Sipas padisë, të siguruar nga Page Six, reperi pretendon se modelja e ka akuzuar atë vetëm sepse ai kërkoi kujdestarinë e djalit të tyre 11-vjeçar.

Në padi, 50 Cent pretendon se akuzat e modeles kanë dëmtuar reputacionin e tij si këngëtar dhe ka pasur shumë komente urrejtjeje kundër tij në internet.

50 Cent ka bashkangjitur një letër që avokatët e tij i dërguan Joy 37-vjeçe, më 2 prill duke kërkuar që ajo të hiqte postin dhe të tërhiqte deklaratën. Avokatët e saj dyshohet se kërkuan në këmbim miliona euro. 50 Cent i quan kërkesat “qartësisht zhvatëse”.

Krijuesi i “Power” po kërkon më shumë se një milion euro dëmshpërblim dhe një urdhër gjykate që Joy të heqë postimin dhe të mos bëjë komente të tjera shpifëse për të.

You may also like ...