Dua Lipa një yll në ngjitje

Emri i i saj është Dua Lipa dhe është një ndër yjet në ngjitje të muzikës birtanike. Shqiptarja duket së është një ndër këngëtaret, që po ecën në gjumët e superstarit, Rita Ora.Ajo sapo ka botuar singëllin e saj më të fundit me tiullin “Be the one”, që në vetëm pak ditë është futur në “100 këngët më të mira” në Itunemusic, shkruan këngëtrja në profilin e saj në Twitter. Aktualisht Duaështë nën menaxhimin e producentit muzikor, Ray Renolds.