Dua Lipa do performojë në American Music Awards 2018

Më parë u lajmërua se këngëtaret e famshme Cardi B, Post Malone, Mariah Carey dhe Carrie Underëood do të perfomojë në American Music Awards 2018.
Por së fundmi listës i është shtuar edhe këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa.
Thuhet se në skenën e një nga eventeve më të mëdha muzikore do të ngjiten Ciara, Missy Elliott dhe Dua.
Lajmi është konfirmuar edhe nga këngëtarja me anë të një postimi në Instagram.
Kjo është performanca e parë e Lipës në AMAs dhe ajo premtoi supriza.
“Performaca ime e parë në AMAs. Meszi po pres të performoj “Electricity” si edhe një tjetër suprizë,”-shkruan këngëtarja.
Eventi do të mbahet Live në mbrëmjen e 9 tetorit në ABC.
Dua është nominuar në AMAs për ‘Artistja e re e vitit’.