Drake e Lamar mbajnë ‘fronin’ me nominime, por refuzojnë të performojnë në Grammy

Dy këngëtarët më të nominuar në Grammy këtë vit nuk kanë pranuar të performojnë performojnëevent.

Kjo sipas producentit të mbrëmjes gala, Ken Ehrlich. Ai tha për New York Post se i ofroi reperëve Drake, Lamar dhe Childish Gambin mundësinë për të performuar mbrëmjen e së dielës (9 shkurt), por u kundërtshtua nga ata.

“Çështja është se ne vazhdojmë të kemi një problem me botën e hip-hop. Kur këngëtarët nuk marrin në shtëpi çmimin e madh, Grammy bëhet më pak domethënës per komunitetin hip-hop,”-shtoi Ehrlich.

Lamar udhëheq këtë vit me tetë nominime, ndjekur nga Drake i cili ka 7 nominime.

Ndërsa Childish Gambino ka pesë nominime.

Çmimet 61-vjetorit të Grammy do zbulohen të dielën në orën lokale 20:00 në CBS.