Header

Ditë me diell e temperatura deri në 28 gradë celsius, parashikimi i motit për sot

Ditën e premte vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga  kushte të qëndrueshme atmosferike. Si dhe ndikimi të masave ajrore të ngrohta jugore.

Moti pritet të jetë me kohëzgjatje me diell si dhe vranësira mesatare  pas orëve të mesditës.

Era do të fryjë  me drejtim juglindje – veriperëndim  me shpejtësi 1-5m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina  era fiton shpejtësi 8-10m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik e Jon të jetë i forcës 1-2ballë.

 

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 8  deri 21°C

në zonat e ulëta 9 deri 27°C

në zonat bregdetare 12 deri 28°C

You may also like ...