Dekolteja që tërhoqi më shumë vëmëndje në Oscar

Charlize Theron ka qënë një prej aktoreve që ka tërhoqur më shumë vëmendjen në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve Oscar. Aktorja u shfaq në tapetin e kuq me një fustan shumë elegant të Dior-it dhe me një dekolte shumë të hapur.Por, fituesja e çmimit Oscar në vitin 2003 me interpretimin e saj në filmin “Monster” nuk ishte e vetmja që habiti me dekoltenë e saj.Sofía Vergara, Olivia Wilde, Brie Larson apo Jennifer Lawrence ishin disa nga aktoret e tjera që guxuan me veshje të hapura.