Header

Dalin për herë të parë fotot e papublikuara të Mbretit Charles

Mbreti Charles e kaloi jetën e tij nën vështrimin e një kombi të tërë dhe regjisori fitues i çmimit Emmy Tom Jennings prezanton dokumentarin Charles: In His Own Words.

E planifikuar të shfaqet premierë në National Geographic sot më 28 prill, audienca do të njihet me monarkun e ri. Fansat e tij do të shohin pamjet arkivore të jetës së tij të paparë deri më sot.

Pamjet, fotografitë dhe regjistrimet janë në qendër të kësaj historie, duke portretizuar Charles në të gjitha aspektet e jetës së tij. Që në fillimet e tij si trashëgimtar i përvojave të tij si djalë, student, bachelor, bashkëshort, baba, princ dhe dashnor i Arteve dhe mjedisit.

“Qëllimi ynë është t’ju sjellim sa më afër tij dhe mendoj se kjo e bën atë shumë të ndryshëm, të veçantë dhe unik”, tha Tom Jennings. “Unë do të doja që shikuesit jo vetëm të kuptojnë se sa kompleks është ai, por se ai është gjithashtu shumë njerëzor. Kushdo në sytë e publikut që ne priremi të mendojmë se është mbinjerëzor, ose të vendosur në një piedestal… Ai është thjesht një fëmijë nga Britania që u rrit në një situatë unike”.

Ndërkohë, në prag të kurorëzimit, disa imazhe të rralla janë publikuar për herë të parë me Pallatin Buckingham që publikon pamjet arkivore./abcnews.al

You may also like ...