Header

Dalin në ankand veshjet e princeshës Diana

Fansat e princeshës Diana, e cila vdiq në një aksident automobilistik në Paris në vitin 1997, do të jenë në gjendje të kënaqen me një pjesë të historisë së kostumeve me ankandin e një koleksioni të madh fustanesh dhe aksesorësh në Kaliforni.

Kompania e ankandeve ”Julien’s Auctions” do të shfaqë dy fustane në veçanti, secili i vlerësuar në mes 200 000 dhe 400 000 dollarë.

I pari është ai me tyl blu, i dizajnuar nga Murray Arbeid, të cilin Diana e veshi në vitin 1986 në premierën në Londër të ”The Phantom of the Opera”.

I dyti është një fustan me dantella, i krijuar nga Victor Edelstein, të cilin princesha e ka veshur dy herë. Në dhjetor, një fustan i Lady D u shit për një rekord prej 1,14 milionë dollarë në një ankand tjetër.

Por, koleksioni që do të prezantohet në Los Anxheles përmban edhe këpucë, çanta, kapele dhe objekte të ndryshme për një total prej rreth 50 objektesh që i përkisnin Dianës.

You may also like ...