Header

Chiara Ferragni dhe Fedez nxjerrin në shitje vilën e tyre të ëndrrave në Como!

Chiara Ferragni dhe Fedez kanë nxjerrë në shitje vilën ëndrrave, “Villa Matilda”, duke vendosur një tjetër pikë në martesën e tyre. Kjo është rezidenca luksoze në liqenin e Comos që çifti e kishte blerë pak më shumë se një vit më parë, për rreth 5 milionë euro. Ishte Selvaggia Lucarelli që gjeti reklamën e vendosur në internet, nga një agjenci imobiliare që mori përgjegjësinë për shitjen.

“Ëndrra e shtëpisë së madhe në Como, të blerë as një vit më parë nga familja Ferragnez (me sa duket nga Fedez) ka dal në shitje. Vila është e aksesueshme nga liqeni”, ka shkruar gazetarja. Ky është një kapitull tjetër, i cili i jep një pikë tjetër Ferragnez-it si çift. Vila – mësohet – i ka mbetur Fedez-it, i cili ka vendosur ta shesë, duke i mbyllur kështu dyert e një afrimi të mundshëm.

Në njoftimin e pasurive të paluajtshme që Lucarelli rishpërndau në profilin e tij në Instagram, thuhet “Në mjedisin e mrekullueshëm të liqenit të Comos, rezidenca luksoze, e projektuar nga arkitektët Filippo Fiora dhe Federico Sigali, e karakterizuar nga një stil klasik në harmoni të përsosur me thjeshtësinë, ku fjalëkalimi është i lehtë. Pishina e pafundësisë, e krijuar për t’u integruar në hapësirën e parkut prej rreth një mijë metrash katrorë, e bën pronën ekskluzive, duke krijuar një atmosferë unike”.

Vila, e cila mban emrin e qenit të Chiara Ferragni-t, i cila vdiq korrikun e kaluar, është shpërndarë në tre nivele. Vila, rreth 400 metra katrorë, është e sistemuar në dy nivele: në katin përdhes ndodhet ambienti i ndenjes me dhomën e ngrënies, sallon, kuzhina, dhoma e gjumit dhe banjo. Nga këtu ju mund të hyni në liqen nëpërmjet një ure nëntokësore me zonë shërbimi. Në katin e sipërm ka tri dhoma gjumi dhe dy banja.

Jo vetëm kaq, sepse rezidenca krenohet edhe me një park prej rreth 1000 metrash katrorë, siç tregohej në Instagram nga Ferragni në janar 2023 me fjalët “Ëndrra jonë”.

 

You may also like ...