TechBlitz

9 Maj, 2017

iPhone 8, në shitje në tetor

Pas thashethemeve të fundit se iPhone i ardhshëm mund shtyhet deri në 2018, një lajm i sigurtë vjen nga Kina. iPhone 8, pajisja që duhet të festojë 10-vjetorin e telefonit të Apple, do të publikohet në shtator dhe në shitje ... Lexo »

Maj 09, 2017


4 Maj, 2017

Bie shërbimi i mesazhit në “Whatsapp”

Shërbimi i mesazhit në Whatsapp ka rënë, duke shkaktuar probleme për miliona përdorues në shumë vende të botës. Rënia e shërbimit ka ndodhur rreth orës 21:00 dhe është konstatuar në Europë, SHBA dhe Amerikën e Jugut, por duket se është ... Lexo »

Maj 04, 2017


2 Maj, 2017

Twitter bëhet televizion

Twitter bëhet një televizion. Mikroblogu i postimeve ka bërë marrëveshje me 16 editoriale, përfshi Bloomberg, BuzzFeed, NBA dhe Live Nation për transmetimin direkt të përmbajtjeve të tipologjive të ndryshme, 24 orë në ditë. Kjo lëvizje, gjithnjë e më e përfolur ... Lexo »

Maj 02, 2017
19 Prill, 2017

YouTube risi të reja për aplikacionin

Teksa Facebook është në qendër të polemikave mbi episodet e dhunës të shpërndara, pas vrasjes së Cleveland, YouTube zgjeron streaming nga telefoni për përdoruesit. Deri tani mund të publikoje “live” nga smartphone për kanalet që kanë të paktën 10 mijë ... Lexo »

Prill 19, 201713 Prill, 2017

Në pritje të Galaxy S8

Porositë për Galaxy S8 janë shumë më të mëdha se ato për paraardhësin e tij, S7, thanë të enjten drejtuesit e kompanisë Samsung Electronics duke sugjeruar kështu se shumë konsumatorë ishin të trazuar nga zjarret që u regjistruan vitin ... Lexo »

Prill 13, 2017