Sport

sport

30 Maj, 2016

Shikoni stërvitjen speciale të Kombëtares

Ndërkohë që Kampionati Europian po afron dhe të gjithë sytë e shqiptarëve janë drejtuar nga ata, djemtë e kombëtares po bëjnë çmos për të mos zhgënjyër. Ky mëngjes ka nisur ndryshe për to. “Stërvitje speciale për skuadrën speciale” shkruhet ... Lexo »

Maj 30, 201626 Maj, 2016

F1, Red Bull shfaqet frikshëm Monte Karlo

Danil Ricciardo i ka befasuar të gjithë në sesionin e dytë të provave të lira për Çmimin e Madh të Pricipatës, duke vendosur kohën rekord të fundjavës, 1’14.607. Piloti i Red Bull ishte më shumë se gjysmë sekonde më i ... Lexo »

Maj 26, 2016


25 Maj, 2016

Kënga e Europianit hapet me flamurin kuqezi

Pak ditë para fillimit të Europianit është publikuar në kanalin “Youtube” edhe videoklipi që do të çelë turneun më të madh futbollistik në kontinent.Kënga e David Guetas në bashkëpunim ne Zara Larson mban titullin “This One’s For You”.Videoklipi hapet ... Lexo »

Maj 25, 201623 Maj, 2016

Nis grumbullimi i kombëtares në Austri

Kombëtarja shqiptare ka nisur grumbullimin në Austri në kuadër të përgatitjeve të saj për pjesëmarrjen në “Euro 2016”. Për 10 ditë, Waldersdofer kjo do të jetë rezidenca e kuqezinjve. Shqipëria, në grumbullimin e saj në Austri, do të zhvillojë 2 takime ... Lexo »

Maj 23, 2016