Sport

sport


12 Nëntor, 2016

Sfida ndaj Izraelit, 5 arsye pse fiton Shqipëria

Kombëtarja shqiptare do të zbresë në fushën e “Elbasan Arenës” për të zhvilluar ndeshjen e radhës të kualifikueseve për Botërorin 2018. Kuqezinjtë do të sfidohen nga Izraeli, një kombëtare që ka objektiva të njëjtë me përfaqësuesen tonë. Në letër, Shqipëria ... Lexo »

Nëntor 12, 2016

29 Tetor, 2016

Superiorja, Kukësi mund Luftëtarin

Kukësi mori një fitore të vështirë ndaj Luftëtarit në ndeshjen e javës së 9 të Kategorisë Superiore. Skuadra e drejtuar nga Ernest Gjoka u mjaftua me rezultatin e ngushtë 1-0 për të marrë këto 3 pikë që i japin ... Lexo »

Tetor 29, 2016
24 Tetor, 2016

Topi i Artë, njihen 10 kandidatët e parë

Kandidatët për fitimin e Topit të Artë kanë nisur të njihen mëngjesin e së hënës. Mes emrave të parë është edhe ai i favoritit kryesor, portugezit Cristiano Ronaldo. Ja kush janë të tjerët: Sergio Agüero (Manchester City), Pierre Emery Aubameyang ... Lexo »

Tetor 24, 2016


22 Tetor, 2016

F1, Mercedes nuk fal as provat e lira

Mercedes dominon provat e lira në Çmimin e Madh të Austin në Botërorin e Formula 1. Nico Rosberg dhe Lewis Hamilton ishin të pakapshëm në 2 sesionet e para të këtyre provave. Në sesionin e parë të provave të lira ... Lexo »

Tetor 22, 2016