LifeStyle

15 Gusht, 2017

Celulari që ra nga qielli (video)

Një celular i mbijetoi rënies nga aeroplani dhe madje regjistroi të gjithë këtë eksperiencë. Blake Henderson, një burrë amerikan, po regjistronte me një Samsung Galaxy S5 nga dritarja e një aeroplani të vogël, kur papritur celulari i shpëtoi nga dora ... Lexo »

Gusht 15, 2017


8 Gusht, 2017

Pulla amerikane me flamurin shqiptar

Ambasada amerikane në Tiranë ka zgjedhur si foto të ditës për të postuar në profilin e saj në rrjetet sociale një pullë poste amerikane. E veçanta e saj qëndron në faktin se në qendër ka flamurin kombëtar shqiptar. Sipas ... Lexo »

Gusht 08, 20174 Gusht, 2017

Japonia shpik akulloren që nuk shkrihet

Në Japoni shpiket akullorja që nuk shkrihet. Ishte një shpikje rastësore e kërkuesve të Qendrës së kërkimit të bioterapisë në Japoni Ata po tentonin të realizonin një ëmbëlsirë duke përdorur polifenolin, një lëng që del nga luleshtrydhet. Pasticieri, të cilit ... Lexo »

Gusht 04, 2017


1 Gusht, 2017

Manovra spektakolare, shuan zjarrin me motoskaf

Një pronar motoskafi reagoi mjaft shpejt dhe me disa manovra vërtetë impresionuese për të fikur një zjarr në bregun e lumit në Kamloops, në Kanada. Dëshmitarët okularë thanë se zjarri shpërtheu në shkurret në afërsi të bregut në lumin South ... Lexo »

Gusht 01, 2017

29 Korrik, 2017

Pamje mahnitëse, Venecia në ‘apokalips’

Duket sikur apokalipsi është pranë në Venecia, por në fakt nuk është ashtu. Këto janë disa nga pamjet mahnitëse të fotografuara në qytetin e Italisë ku retë gjigande kanë zhytur vendin në errësirë të plotë. Imazhet kujtojnë skenat e filmit ... Lexo »

Korrik 29, 2017