LifeStyle
29 Maj, 2017

Spoti arab kundër terrorizmit që përloti botën

Kundër terrorizmit, kundër njerëzve të cilët hedhin veten në erë në mes të burrave, grave dhe fëmijëve, kundër dhunës. Ky është spoti që kompania telefonike arabe  Zain ka realizuar me rastin e nisjes së ‘Muajit të Ramazanit’. “Do ti them Zotit ... Lexo »

Maj 29, 2017


27 Maj, 2017

Çantat më “in” të kësaj vere

Janë rikthyer sërish në modë çantat  e vogla, të cilat ngjasojnë më tepër me portofolët. Këtë verë mund t’i kombinoni me veshjet tuaja, çantat e vogla shumëngjyrëshe. Sigurisht që ngjyrat e theksuara janë karakteristikë e verës së nxehtë. Më poshtë do ... Lexo »

Maj 27, 201722 Maj, 2017

Kur festën e beqarisë e bën me burra

Kur një studente e inxhinerisë kuptoi që kishte më shumë shokë sesa shoqe i erdhi në mendje një ide e mrekullueshme  kur dita e saj e dasmës u afrua. Rebeca Brantes nga Brazili ishte vetëm një nga 4 femrat në ... Lexo »

Maj 22, 201716 Maj, 2017

Gruaja thotë “po” pas 100 propozimeve

Një grua pas refuzimit të 100 propozimeve për martesë nga partneri i saj më në fund ka thënë “po”. Barbara Pepper nga Nottinghamshire e mori këtë vendim pasi një lufte që bëri me vdekjen në spital, për shkak se ajo ... Lexo »

Maj 16, 2017