Lajme


22 Dhjetor, 2018

Ina Nuku kthehet e shëruar në Shqipëri

“Policia është ëndrra ime, nuk do tërhiqem kurrë, çka më ndodhi më ka bërë më të fortë, më të motivuar. Ndjehem e përulur para gjithë shqiptarëve të cilët u bënë pjesë me mesazhet e tyre.” Këto ishin fjalët e polices ... Lexo »

Dhjetor 22, 2018


14 Dhjetor, 2018

Kosova bëhet me ushtri!

Kuvendi i Kosovës miratoi me 106 vota pro projektligjin për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Të trija dokumentet, bashkë me atë të fundit për shërbimin në FSK, i hapën rrugë kështu formimit të ushtrisë së Kosovës, plot 10 vite pas ... Lexo »

Dhjetor 14, 2018


6 Dhjetor, 2018

Tarifat e Arsimit, protesta masivizohet

Ditën e sotme në Tiranë vijoi protesta e studentëve për uljen e tarifave dhe vendimit për tarifat shtesë të çdo provimi të ngelur. Studentët u mblodhën në fakultetet përkatëse për të vijuar marshimin drejt ministrisë së arsimit. Protesta sot ... Lexo »

Dhjetor 06, 2018