Lajme

26 Shkurt, 2019

Ndahet nga jeta Sadija, gruaja e Dritëro Agollit

Dy vite pas ndarjes nga jeta të shkrimtarit të njohur Dritëro Agolli, shuhet edhe bashkëshortja e tij. Sadije Agolli është ndarë nga jeta mesditën e sotme, në moshën 76-vjeçare. Mësohet se ajo ka ndërruar jetë te Neurologjia në Qendrën Spitalore “Nënë ... Lexo »

Shkurt 26, 2019

12 Janar, 2019

Shpërthim gazi në Paris, disa të plagosur

Parisi i frikësohej një tjetër demonstrate të fuqishme të “jelekverdhëve” këtë të shtunë, për të cilën ka dislokuar mbi 80 mijë oficerë policie në të gjithë Francën, në atë që konsiderohet si fundjava e nëntë radhazi e protestave antiqeveritare ... Lexo »

Janar 12, 201922 Dhjetor, 2018

Ina Nuku kthehet e shëruar në Shqipëri

“Policia është ëndrra ime, nuk do tërhiqem kurrë, çka më ndodhi më ka bërë më të fortë, më të motivuar. Ndjehem e përulur para gjithë shqiptarëve të cilët u bënë pjesë me mesazhet e tyre.” Këto ishin fjalët e polices ... Lexo »

Dhjetor 22, 2018


14 Dhjetor, 2018

Kosova bëhet me ushtri!

Kuvendi i Kosovës miratoi me 106 vota pro projektligjin për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Të trija dokumentet, bashkë me atë të fundit për shërbimin në FSK, i hapën rrugë kështu formimit të ushtrisë së Kosovës, plot 10 vite pas ... Lexo »

Dhjetor 14, 2018


6 Dhjetor, 2018

Tarifat e Arsimit, protesta masivizohet

Ditën e sotme në Tiranë vijoi protesta e studentëve për uljen e tarifave dhe vendimit për tarifat shtesë të çdo provimi të ngelur. Studentët u mblodhën në fakultetet përkatëse për të vijuar marshimin drejt ministrisë së arsimit. Protesta sot ... Lexo »

Dhjetor 06, 2018