Lajme

30 Prill, 2019

Berlusconi dërgohet me urgjencë në spital

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi është dërguar me urgjencë në spital gjatë paradites së sotme, e martë. Ai u dërgua në spitalin ‘San Raffaele’ të Milanos, ku mbërriti me ambulancë. Shkak për gjendjen e rënduar dhe dërgimin në spital, është bërë një ... Lexo »

Prill 30, 2019

17 Prill, 2019

AMA gjobit për shkelje disa televizione në vend

Bordi i Autoritetit të Mediave Audiovizive në mbledhjen e ditës së sotme mori masë për disa Operatorë të Shërbimeve Mediatike Audiovizive. Bazuar në ankesat e ardhura në drejtim të AMA-s, Këshilli i Ankesave mori në shqyrtim dhe propozoi Bordit masën përkatëse ... Lexo »

Prill 17, 2019


26 Shkurt, 2019

Ndahet nga jeta Sadija, gruaja e Dritëro Agollit

Dy vite pas ndarjes nga jeta të shkrimtarit të njohur Dritëro Agolli, shuhet edhe bashkëshortja e tij. Sadije Agolli është ndarë nga jeta mesditën e sotme, në moshën 76-vjeçare. Mësohet se ajo ka ndërruar jetë te Neurologjia në Qendrën Spitalore “Nënë ... Lexo »

Shkurt 26, 2019