Lajme


8 Gusht, 2015

Juventusi merr Superkupën e Italisë

Juventusi mposhti 2-0 skuadrën e Lacios dhe siguroi trofeun e shtatë të Superkupës së Italisë.Në finalen e zhvilluar në Shangai në një terren të rënduar për shkak të reshjeve të dendura të shiut, pjesa e parë e takimit u ... Lexo »

Gusht 08, 2015


8 Gusht, 2015

Qeveria ul pritshmëritë për ekonominë

Qeveria ka pranuar për herë të parë zyrtarisht se ekonomia nuk po ecën sipas pritshmërive dhe rimëkëmbja e saj do të jetë më e ngadaltë nga ajo që parashikohej në fillim të këtij viti.Në kuadrin e fundit makroekonomik dhe ... Lexo »

Gusht 08, 20158 Gusht, 2015

Starton Etink Festival në Sarandë

Ka hapur siparin mbrëmë në Sarandë Etnik Festival, eventi më i madh i vitit që mbahet në Shqipëri. Emrat më të njohur të DJ botërorë  meshkuj & femra, nga e gjithe bota do te performojne 3 dite rradhazi ne ... Lexo »

Gusht 08, 2015