Lajme10 Gusht, 2015

ISUV: Mielli doli i pastër

Kreu i Institutit të Sigurisë Ushqimore dhe Veterinarisë, Ardian Xinxo ka deklaruar se analizat e marra në disa mostra mielli dhe buke në vend nuk kanë gjetur prani të bakterit Bacillus Subtilis, i cili është shkaktar i prishjes së ... Lexo »

Gusht 10, 2015
8 Gusht, 2015

Juventusi merr Superkupën e Italisë

Juventusi mposhti 2-0 skuadrën e Lacios dhe siguroi trofeun e shtatë të Superkupës së Italisë.Në finalen e zhvilluar në Shangai në një terren të rënduar për shkak të reshjeve të dendura të shiut, pjesa e parë e takimit u ... Lexo »

Gusht 08, 2015