Lajme Serioze

Lajme Serioze12 Janar, 2016

Kosova behet me TOB

Pas shumë vitesh përpjekjeje, më në fund Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit e Kosovës ka nisur procedurat për ndërtimin e Teatrit të Operas dhe Baletit. Me nisjen e këtyre procedurave nënkuptohet edhe shpallja e një thirrjeje ndërkombëtare për idenë ... Lexo »

Janar 12, 2016
12 Janar, 2016

Adelina Tahiri sfidon temperaturat e ulta

Adelina Tahiri është këngëtarja e cila komentohet shumë për sjelljet e saj provokative, ndërsa gjithashtu ka shumë fansa të mbledhur rreth vetes. Tahiri ka bërë të ditur që aktualisht gjendet në Austri, derisa nuk e ndien aspak të ftohtin ... Lexo »

Janar 12, 2016
12 Janar, 2016

Dhurata e fundit që la David Bowie

Kënga e fundit e këngëtarit legjendar David Bowie e publikuar javën e kaluar, nën ‘Lazarus’ ishte një dhuratë lamtumire për ne, por që askush nuk e kishte kuptuar në atë kohë. Këngëtari britanik ndërroi jetë në moshën 69-vjeçare, pas ... Lexo »

Janar 12, 2016


12 Janar, 2016

Fejohet 84 – vjeçari… Rupert Murdoch

Dashuria nuk njeh moshë! Kjo shprehje i përshtatet më së mirë manjatit amerikan Rupert Murdoch, i cili ka bërë publike fejesën me aktoren dhe modelen, Jerry Hall. 84 – vjeçari, babai i 6 fëmijëve dhe aktorja 59 – vjeçare, ... Lexo »

Janar 12, 2016