Lajme Serioze

Lajme Serioze
14 Janar, 2016

Nick Carter arrestohet në Florida

Nick Carter, ish pjestar i bandës mjaft të njohur muzikore, BackStreet Boys, është pas hekurave. Ai është arrestuar mbrëmjen e të mërkurës teksa dilte nga një lokal në Florida. Lajmi së pari është raportuar nga TMZ, dhe ende nuk ... Lexo »

Janar 14, 201614 Janar, 2016

Filmi kosovar ‘Shok’ nominohet për Oscar

“Shok” është filmi i parë kosovar ndonjëherë i futur në Oscar, në kategorinë e filmit më të mirë të shkurtër, Live Action Short Film.Janë tri histori të vërteta, rrëqethëse dhe që vijnë nga gjenocidi serb që ndodhi në Kosovë ... Lexo »

Janar 14, 2016


14 Janar, 2016

Ndahet nga jeta Alan Rickman

Shumë prej nesh e mbajnë mend sherifin e Nottinghamit në filmin e famshëm të vitit 1991, “Robin Hudi, princi i Hajdutëve”, me protagnosit Kevin Kostner. Aktori Alan Rickman ka ndërruar jetë në moshën 69-vjeçare, në Londër. Lajmi bëhet i ... Lexo »

Janar 14, 2016