Kuriozitete26 Prill, 2016

Popujt me ‘pijanecë’ në botë

Shqiptarët konsumojnë shumë kohë nëpër kafene, por mesa duket jo duke pirë pije alkoolike. Në renditjen e konsumatorëve të alkoolit ne nuk futemi tek popujt ‘pijanecë’. Organizata Botërore e Shëndetësisë publikoi hartën dhe listën e popujve që konsumojnë më shumë ... Lexo »

Prill 26, 2016


24 Prill, 2016

Ushqimet që nuk ha një Mbretëreshë

Mbretëresha Elizabeth e di mirë çfarë do! Ajo përdor vetëm një ngjyrë për të lyer thonjtë, mban gjithnjë të njëjtën çantë dhe adhuron vetëm një racë qensh (corgis). Pra nuk përbën aspak habi që edhe menu-ja e Pallatit Mbretëror ... Lexo »

Prill 24, 201612 Prill, 2016

Fshati ku duhet të rrish vetëm nudo

Turistë nga e gjithë bota po dynden në një fshat të vogël bregdetar në Francë, aty ku është me detyrim të qëndrosh krejtësisht nudo. Cap d’Age është një magnet për nudistët dhe gjatë muajve të verës popullsia e tij ... Lexo »

Prill 12, 2016