Filma

13 Prill, 2017

Një film për gjenocidin armen

Yje të kinemasë e figura të tjera të njohura me origjinë armene zbarkuan në “Hollywood” për dramën e Luftës së Parë Botërore, “Premtimi”, të fokusuar te masakra e të krishterëve armenë gjatë asaj periudhe të errët. Aktorët kryesorë janë Oscar ... Lexo »

Prill 13, 2017


11 Prill, 2017

Del traileri i “Thor: Ragnorak”

“Thor” rikthehet. Marve Studios ka publikuar trailerin e ri për filmin e ardhshëm “Thor: Ragnorak”. Traileri i filmit tregon Chris Hemsworthin në rolin e Thorit, si dhe Cate Blanchetin në rolin e Helas. Filmi i ri do të debutojë në nëntor. Ky ... Lexo »

Prill 11, 2017


10 Prill, 2017

Rikthehet “Fast and Furious”

Ndjekje me makina me shpejtësi të lartë, dublantë të guximshëm dhe shpërthime, kthehen në ekranin e madh në episodin e tetë të serisë së filmave Fast and Furious. “The Fate of the Furious”, Fati i të tërbuarve, risjell karakterin kryesor, ... Lexo »

Prill 10, 2017


8 Prill, 2017

Film për jetën e Mick Rock

Jetën e tij ia kushtoi fotografisë, duke u kthyer në njeriun që përjetësoi në polaroid disa prej figurave legjendare të “Rock”-ut botëror. Këtë herë, Mick Rock nuk qëndron para aparatit fotografik. Janë të tjerët që shkrepin fotot e tij në ... Lexo »

Prill 08, 2017


5 Prill, 2017

Versioni i ri i “Dirty Dancing”

Fansat e filmit klasik “Dirty Dancing” mund të gëzohen ose jo, pasi filmi do të realizohet në një version të ri. Televizioni amerikan ABC ka konfimruar se do të jetë një përshtatje e re për televizion i flimit klasik, me ... Lexo »

Prill 05, 2017