Filma

16 Maj, 2017

Julia Roberts së shpejti me një projekt të ri

Ajo u shpall ‘gruaja më e bukur në botë’  nga revista People,  dhe tashmë Julia Roberts, po përgatitet për projektin e ri. Aktorja do të jetë protagonistja kryesore si dhe producentja e versionit kinematografik të “The Bookseller”, romani i Cynthia ... Lexo »

Maj 16, 2017


15 Maj, 2017

Çfarë thotë Mitch për Baywatch-in e ri

Më shumë se 1 miliardë njerëz në 144 vende të botës shihnin çdo javë serialin e famshëm të viteve ’90, “Baywatch”, duke ndjekur aventurat e rojeve të plazhit kalifornian. Që nga kostumi ikonë i plazhit i Pamela Anderson deri tek ... Lexo »

Maj 15, 20179 Maj, 2017

Rikthehet “Mbreti Artur”

“Mbreti Artur” nuk rresht se joshuri “Hollywood”-in. Edhe pse ka qenë subjekt i shumë filmave në periudha të ndryshme kohe, monarku mitik rikthehet sërish, këtë herë nën regjinë e Guy Ritchie, që më shumë sesa romancën thekson aksionin. Filmi është ... Lexo »

Maj 09, 2017
3 Maj, 2017

Trump, “personazh” filmi?

Pyetja më e madhe që lidhet me serialin e famshëm amerikan “House of Cards” lidhet ngushtë me faktin sesi do t’i përgjigjet ky serial në sezonin e pestë të tij, fitores së Donald Trump. Katër sezonet e para imagjinonin se ... Lexo »

Maj 03, 2017


15 Prill, 2017

Rikthehet “Friends” si shfaqje

Seriali i famshëm “Friends” do të rikthehet në një shfaqje muzikore. Produksioni do të jetë një parodi e komedisë origjinale amerikane, me fokus në gjashtë karakteret kryesore të tij. Tashmë janë shkruar këngë origjinale duke iu referuar shprehjeve më të famshme ... Lexo »

Prill 15, 2017


14 Prill, 2017

“Hollywood” prezanton arsenalin e verës

Sezoni veror i “Hollywood”-it nis më 5 maj, me serinë e dytë të “Guardians of the Galaxy”, që pason episodin origjinal të shfaqur në vitin 2014. Një javë më vonë, “Warner Bros” prezanton “King Arthur: Legend of the Sword”, duke ... Lexo »

Prill 14, 2017


13 Prill, 2017

Një film për gjenocidin armen

Yje të kinemasë e figura të tjera të njohura me origjinë armene zbarkuan në “Hollywood” për dramën e Luftës së Parë Botërore, “Premtimi”, të fokusuar te masakra e të krishterëve armenë gjatë asaj periudhe të errët. Aktorët kryesorë janë Oscar ... Lexo »

Prill 13, 2017