Filma

8 Mars, 2018

Jeta e mafiozit Al Capone bëhet film

om Hardy konfirmoi se do të interpretojë mafiozin famëkeq Al Capone në filmin e titulluar “Fonzo”. Njeriu që frymëzoi filmin “Scarface” u bë mafiozi më i pushtetshëm në Chicago të SHBA-së. I akuzuar për qindra vrasje, ryshfet dhe kontrabandë, Al ... Lexo »

Mars 08, 2018Jeta e aktorit Paul Walker në një dokumentar

‘I Am Paul Walker’ është titulli i dokumentarit i cili do të sjellë në disa minuta karrierën e aktorit të famshëm, i cili ndërroi jetën në një aksident tragjik në vitin 2013. Dokumentari do të jetë një prodhim i Paramount ... Lexo »

Mars 01, 2018


Një film biografik rreth Marie Curie

“Amazon” njoftoi se do të bashkëpunojë me “Studiocanal” për të realizuar filmin “Radioactive”. Projekti ka si protagoniste aktoren Rosamund Pike, në rolin e fitueses së çmimit “Nobel” Marie Curie. Në film do të tregohet historia e dashurisë me Pierre ... Lexo »

Shkurt 20, 2018


19 Shkurt, 2018

Jeta e piktorit Caravaggio në një film

“Sky” ka realizuar një film biografik rreth një nga artistët më kontrovers në të gjithë botën, piktorit Michelangelo Merisi, emri i artit Caravaggio. Filmi titullohet “Caravaggio – L’Anima e il Sangue” dhe do të jetë një udhëtim emocionues nëpër ... Lexo »

Shkurt 19, 2018