Filma

6 Qershor, 2018

“Gladiatori” Russell Crowe rikthehet në Romë

Gladiatori rikthehet në vendin ku mori lavdinë, pikërisht në Koloseumin e Romës, ku pozoi edhe me shallin e klubit verdhekuq të kryeqytetit italian. Aktori australian, Russell Crowe, i pranishëm në Romë për të prezantuar spektaklin “Gladiatori me Orkestrën Live”, ... Lexo »

06 Qershor, 2018
5 Qershor, 2018

Harry Potter me një film të ri?!

“Harry Potter and The Cursed Child” është zyrtarisht libri i tetë i historisë Harry Potter. Ky libër është adaptuar për në skenën e teatrit, ku ka pasur një sukses të jashtëzakonshëm. Historia zhvillohet 19 vjet pas novelës finale të ... Lexo »

05 Qershor, 2018
4 Qershor, 2018

Publikohet trajleri i “Diamantit”

Me skenar të Besart Sllamnikut dhe Lulzim Bucollit e regji të Genc Berishës, nga nëntori i vitit 2017 e deri në mars të vitit 2018 është xhiruar filmi “Diamanti”, vazhdim i filmit “Zonjusha”. Tashmë është publikuar edhe trajleri i këtij ... Lexo »

04 Qershor, 2018


4 Qershor, 2018

Fansat presin me ankth “Hereditary”

Fansat e horrorit në kinema të bëhen gati për filmin më tmerrues në dekada, një ekzorcist i brezit të ri. Të paktën kështu është përshkruar nga kritika filmi “Hereditary”, i cili po pritet me padurim në kinematë e botës. Aktorja ... Lexo »

04 Qershor, 2018


2 Qershor, 2018

“Power Rangers” me filma të rinj

Shefi i “Hasbro”, Brian Goldner njoftoi se do të ketë disa filma të rinj “Power Rangers”. Fansat janë lumturuar shumë pas këtij lajmi, pasi po e prisnin këtë prej shumë kohësh. Filmi i fundit i “Power Rangers” u publikua vitin ... Lexo »

02 Qershor, 2018