Citybizz

citybizz


14 Maj, 2020

OBSH: “Covid-19 mund të mos zhduket kurrë”

Organizata Botërore e Shëndetësisë, OBSH paralajmëron se “koronavirusi mund të mos zhduket kurrë”. Sipas kreut për Emergjencat në OBSH, “Edhe nëse gjendet vaksina, kontrollimi i virusit do të kërkojë përpjekje masive”. Deri tani, në të gjithë botën janë rreth ... Lexo »

14 Maj, 2020


14 Maj, 2020

Karantina e ka bërë Erën romantike

Ndonëse për një periudhë të gjatë, Era Istrefi u shkëput nga muzika për shkak të disa çështjeve ligjore siç ka treguar ajo, duket se ka vendosur të rikthehet me anë të një ‘cover-i’ nga Frank Ocean. “Ditët në karantinë më ... Lexo »

14 Maj, 2020


14 Maj, 2020

Ledri publikon albumin e ri në YouTube

Ledri Vula, ka publikuar albumin e tij më të ri në “Youtube”. Ai shprehet se do kishte dashur që këtë album ta prezantonte nëpër koncerte, por situata ishte e tillë. “Albumi 10/10 sonte del komplet ne Youtube. Kete album ... Lexo »

14 Maj, 2020


14 Maj, 2020

Rriten ndjeshëm rastet e reja. 18 vetëm sot

24 orët e fundit kanë shënuar një rritje të numrit të infektuarve me koroanvirus. Task forca e ministrisë së Shëndetësisë thotë se nga 191 testime kanë rezultuar pozitiv 18 persona. Të infektuarit janë 11 raste në Tiranë, 4 në Krujë, ... Lexo »

14 Maj, 2020
13 Maj, 2020

Sophie Turner nuk e fsheh më barkun

Sophie Turner dhe Joe Jonas duket se nuk po e fshehin më faktin që janë në pritje të ëmbël në këto ditë karantinimi. Çifti i sapomartuar që po e kalon në Los Angeles izolimin, u fotografua gjatë një shëtitjeje të ... Lexo »

13 Maj, 2020


13 Maj, 2020

Ferrari zgjedh zëvendësuesin e Vettel

Sebastian Vetel dhe Ferrari do të shkojnë në rrugët e tyre të ndara pas sezonit 2020, kështu që skuadra italiane po kërkon një pilot të ri për partnerin Leklerk. Karlos Sainz duket se është i preferuari i tyre për të ... Lexo »

13 Maj, 2020