Citybizz

citybizz
29 Maj, 2020

Sofia tregon pse i dha fund me Scott

Modelja e njohur 21-vjeçare, Sofia Riçhie i dha fund lidhjes 3-vjeçare me Scott Disick. Lajmi u bë i ditur nga burime të afërta të dyshes, të cilët pohuan fillimisht se dyshja kishte vendosur të qëndronte larg njëri-tjetrit. Megjithatë më ... Lexo »

29 Maj, 2020


28 Maj, 2020

Sot 26 raste pozitive, të gjithë në Tiranë

Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë 26 persona, të gjithë në Tiranë, duke e çuar në 1076 numrin total të të infektuarve. Ministria e Shëndetësisë raporton se nga 26 rastet pozitive 12 janë personel mjekësor në QSUT, që ... Lexo »

28 Maj, 202028 Maj, 2020

Përplasje mes “Twitter” dhe Donald Trump

“Twitter” përplaset me presidentin e Shteteve të Bashkuara. Rrjeti social iu kundërvu për dy postime ku Trump pretendon se votat me postë do të sjellin zgjedhje të falsifikuara, referuar atyre presidenciale të nëntorit 2020. Duke kërkuar të sillen fakte për ... Lexo »

28 Maj, 202028 Maj, 2020

Johnson zbulon se COVID e ka lënë me pasoja

Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka zbuluar pasojat që ka shkaktuar Koronavirusi tek ai. Në një konferencë për shtyp ditët e fundit ai ka thënë se për herë të parë u detyrua të vendoste syze për shkak të probleme me sytë. ‘Zbulova ... Lexo »

28 Maj, 2020


27 Maj, 2020

Paradite bankier, pasdite arbitër i lagjes

I ftuari i sotëm në ‘Vaktin e parë’ ishte tejet special, për mezashin shumë të rëndësishëm që na dha, sidomos këto kohë që po kalojmë. Ai quhet Ilir Lamçe dhe me profesion është ekonomist, por lajmi nuk është ky. Iliri pasi ... Lexo »

27 Maj, 2020