Citybizz

citybizz

27 Mars, 2020

Shënohet viktima e tetë nga COVID-19

Në harkun e pak orëve nga vdekja e 85-vjeçares nga Tirana është regjistruar viktima e tetë nga koronavirusi në Spitalin Infektiv në kryeqytet. Ministria e Shëndetësisë njoftom se një pacient 66-vjeçar nga Fieri, i konfirmuar me COVID-19 pësoi vdekje të ... Lexo »

27 Mars, 2020


26 Mars, 2020

Shkon në 7 numri i viktimave nga COVID-19

Shkon në 7 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë raporton se ka ndërruar jetë një paciente 85-vjeçare nga Tirana, e cila kishte mbërritur te Spitali Infektiv pasditen e sotme, në gjendje të rëndë shëndetësore. Njoftimi i Ministrisë ... Lexo »

26 Mars, 202026 Mars, 2020

COVID-19/ Shkon në 6 numri i viktimave

Shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri. Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive, në frymëmarrje të drejtuar (respirator). Pavarësisht përpjekjeve ... Lexo »

26 Mars, 2020


25 Mars, 2020

Rrëzohet Qeveria Kurti

Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë, duke qenë kjo Qeveria ... Lexo »

25 Mars, 202024 Mars, 2020

Drejtori i Urgjencës Kombëtare me Covid-19

Ministrja e Shëndetësisë ka konfirmuar se COVID 19 ka prekur edhe kreun e urgjencës. Përmes një postimi në facebook, Manastirliu shkruan se Skënder Brataj është konfirmuar pozitiv ditën e sotme pas kryerjes së analizës per Covid19. Sipas saj, Brataj ... Lexo »

24 Mars, 2020