Citybizz

citybizz

18 Maj, 2020

Megan u nda dhe ka një të dashur të ri?

Prej javësh në mediat ‘online’ kanë qarkulluar lajmet se Megan Fox dhe Brian Austin Green i kanë dhënë fund martesës së tyre. Këto spekulime kanë nisur pasi Brian nuk është parë të mbajë më unazën e martesës në duar, ... Lexo »

18 Maj, 2020
18 Maj, 2020

“Oops I Did it Again” mbush 20 vjeç

Si sot 20 vite më parë këngëtarja e famshme Britney Spears lançoi albumin “Oops I Did it Again”, projekti muzikor i të cilit mban të njejtin emrër dhe u shndërrua në një hit që ende pëlqehet. Me anë të një ... Lexo »

18 Maj, 2020
18 Maj, 2020

Sot vetëm 2 raste të reja me Covid-19

Vjen një lajm i mirë sa i përket përhapjes së COVID 19. Në 24 orët e fundit janë vetëm 2 raste positive. COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 2 raste të reja, shkon në 948 numri i të prekurve Sot numri më i ... Lexo »

18 Maj, 2020


18 Maj, 2020

Ricky Martin mbron kauzën e rëndësishme

Ricky Martin ka postuar në Instagram një video me bashkëshortin Jean Yosef ku shfaqen duke u puthur në buzë. ‘Jemi këtu për të përfaqësuar Sirinë dhe Porto Ricon! Vëlla, faleminderit që u bërë pjesë e këtij mesazhi’, shkruan këngëtari që ... Lexo »

18 Maj, 202018 Maj, 2020

Victoria e destinuar për modë

Victoria Beckham admirohet nga fansat e saj për punën e palodhshme. Ajo nisi brendin e veshjeve në vitin 2008 dhe i ka kushtuar aq kohë sa ‘ta gdhendë’ emrin e saj në listën e stilistëve më të mirë. Duket se Victoia ... Lexo »

18 Maj, 2020