Citybizz

citybizz

30 Mars, 2020

Lojrat Olimpike do të mbahen në vitin 2021

Lojërat olimpike të Tokios që do të organizoheshin këtë vit janë shtyrë për shkak të pandemisë që ka mbërthyer botën. Autoritetet japoneze në bashkëpunim me Komitetin Ndërkombëtar Olimpik kanë vendosur që lojërat olimpike do të mbahen në vitin 2021, ... Lexo »

30 Mars, 2020
28 Mars, 2020

Burj Khalifa e Dubait flet shqip

Qiellgërvishtësja më e madhe në botë, Burj Khalifa e Dubait, u ndriçua në shenjë solidariteti me ngjyrat e flamurit të Kinës, Italisë dhe Spanjës, vendeve më të prekura nga koronavirusi. Po ashtu, këtë javë u shfaq edhe shprehja “Jemi të ... Lexo »

28 Mars, 202028 Mars, 2020

Drejtoresha e Kujdesit Shëndetësor me koronavirus

Drejtoresha e Operatorit të Shërbimit Shëndetësor, Mirela Cami është infektuar me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë njofton se, tashmë Cami është vetëizoluar në shtëpi, nga ku vazhdon edhe punën. Mësohet se drejtoresha është në gjendje të

28 Mars, 202028 Mars, 2020

30 mjekë shqiptarë nisen në Bergamo

Tridhjetë mjekë shqiptarë do të arrijnë në Itali të Shtunën pasdite për të mbështetur vendin fqinjë në urgjencën e Coronavirus. Mjekët do të zbresin pasdite në Romë, por të gjithë do të operojnë në Bergamo, qyteti më i prekur, ku ... Lexo »

28 Mars, 202028 Mars, 2020

67-vjeçari, viktima e 10 me COVID-19

Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një pacient 67-vjeçar nga Tirana, i konfirmuar me COVID-19. 67-vjeçari me inicialet Ll. N. ishte prej 10 ditësh i sëmurë dhe po trajtohej prej katër ditësh në terapi intensive në gjendje ... Lexo »

28 Mars, 2020