Citybizz

citybizz

22 Maj, 2020

OKB, nismë globale ndaj keqinformimit mbi Covid

Kombet e Bashkuara filluan sot një iniciativë globale kundër keqinformimit të lidhur me koronavirusin e ri, duke përhapur përmbajtje të besueshme dhe të saktë me ndihmën e një rrjeti vullnetarësh. Nisma, e quajtur “Verified “, inkurajon njerëzit në mbarë botën ... Lexo »

22 Maj, 2020


22 Maj, 2020

Naomi Campbell feston ditëlindjen e 50-të

Në kohë pandemie festimi i 50 viteve të një perëndeshe të Olimpit si Naomi Campbell, megjithëse në një hotel të madh, nuk ishte e mundur. Miqtë e saj donin të organizonin një festë surprizë për të në hotelin luksoz ”Myfair” ... Lexo »

22 Maj, 2020


22 Maj, 2020

Dyshja e njohur i japin fund lidhjes së tyre

Raporti i dyshes së njohur, Scott Disick dhe Sofia Richie tërhoqi mjaft vëmendjen e ndjekësve kohët e fundit. Ndonëse ata u përpoqën ta mbajnë të fshehtë, burime për ‘UsWeekly’ kanë treguar së fundmi se Scott dhe Sofia janë në ... Lexo »

22 Maj, 202021 Maj, 2020

5 raste të reja brenda 24 orëve

Ulet sërish numri i personave të identifikuar me koronavirus në vendin tonë. Kështu, përgjatë 24 orëve të fundit, janë identifikuar 5 raste të reja me COVID-19. Mësohet se 3 raste kanë qenë në Durrës, 1 në Tiranë dhe 1 në ... Lexo »

21 Maj, 2020


21 Maj, 2020

Harry përfundon në klinikën psikiatrike

Sipas revistës “Globe”, Princ Harry është pranuar në një klinikë psikiatrike në Kaliforni për çrregullim të stresit post-traumatik. Ai ka pësuar një krizë nervore nga vdekja e nenës së tij, Princeshë Diana, e cila humbi jetën në një aksident me ... Lexo »

21 Maj, 2020

20 Maj, 2020

Cher feston 75 vjetorin e ditëlindjes

Gëzuar ditëlindjen Cher. Artistja dhe këngëtarja amerikane e lindur në 20 majin të 1946 feston sot 75 vjetorin. Në karrierën e saj ajo ka shitur më shumë se 100 milion disqe dhe ka fituar edhe çmimin Oscar si artistja më ... Lexo »

20 Maj, 2020