Citybizz

citybizz


17 Gusht, 2015

“Flotel Europa” fitues në DokuFest

Dokumentari “Flotel Europa” ku regjisori boshnjak Vladimir Todoroviç paraqet jetën e refugjatëve të Bosnjës në portin e Kopenhagës, është përzgjedhur si më i miri në edicionin e XIV-të të festivalit ndërkombëtar të filmit dokumentar dhe atij të shkurtër DokuFest ... Lexo »

Gusht 17, 2015


15 Gusht, 2015

Babë e bir tregojnë muskujt

Ai është i njohur për shfaqjen e muskujve të tij, teksa kërcen në një jaht luksoz, apo kur pozon për fushatë reklamash të veshjeve intime. Por duket se ylli i futbollit, Cristiano Ronaldo tashmë ka nisur truket e biznesit ... Lexo »

Gusht 15, 2015


15 Gusht, 2015

RiRi, anëtarja më e re e "The Voice US"

Pjesëmarrësit e “The Voice US” do të marrin këshilla nga ylli i muzikës Rihanna këtë sezon, pasi ajo i është bashkuar këtij paneli. Këngëtarja do jetë përkrah kolegëve të saj Blake Shelton, Adam Levine, Gwen Stefani dhe Pharrell Williams. ... Lexo »

Gusht 15, 2015


15 Gusht, 2015

Ekspozita e Ramës në Mynih

Edhe pse prej dy vjetësh është në detyrën e kryeministrit, Edi Rama nuk heq dot dorë nga arti. Një galeri e njohur gjermane ka njoftuar se nga 11 shtatori deri në 10 tetor, vizatimet e Ramës do të ekspozohen ... Lexo »

Gusht 15, 2015


15 Gusht, 2015

City Radio tashmë në Play Store

City Radio vjen gjithmonë e më shumë pranë jush. Krahas risive të fundit që ka sjellë në tragun mediatik shpitar, tani radion mund ta merrni me vete kudo që shkoni. Të gjithë ju që dispononi një smart phone android, ... Lexo »

Gusht 15, 2015