Citybizz

citybizz
20 Shkurt, 2016

Ndahet nga jeta shkrimtari Umberto Eco

Humbje e madhe për botën e letrave. Shkrimtari italian Umberto Eco ka vdekur në moshën 84-vjeçare. Lajmin për vdekjen e shkrimtarit dhe filozofit të famshëm e ka konfirmuar familja e tij që ka thënë se ai ka vdekur  në ... Lexo »

Shkurt 20, 2016


19 Shkurt, 2016

Kim Kardashian flet shqip

Grimieri personal i Kim Kardashian, Mario Dedivanovic ka postuar një video në llogarinë e tij në Instagram ku Kim shihet duke folur disa fjalë në gjuhën shqipe.“Sa bukur, Mario”, thotë Kim, ndërsa shqiptari nga Mali i Zi, Mario, ia ... Lexo »

Shkurt 19, 2016
19 Shkurt, 2016

Shuhet nobelistja Harper Lee

Ka humbur jetën në moshën 89-vjeçare novelistja e mirënjohur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Harper Lee. Lajmi është konfirmuar nga kolegë dhe familjarë të saj të cilët kanë shprehur dhimbjen për humbjen e një shkrimtareje si Lee. Prej ... Lexo »

Shkurt 19, 201619 Shkurt, 2016

F1, ja Ferrari i sezonit të ri

Njëvendëshja me të cilën do të garojë Ferrari në Botërorin e Formulës 1 që do të nisë më 20 mars është prezantuar “online” ditën e premte dhe quhet SF16-H. Siç parashikohej, makina e re e Sebastian Vettel dhe Kimi ... Lexo »

Shkurt 19, 2016