Citybizz

citybizz

21 Shkurt, 2016

8 thëniet më brilante të Umberto Eco-s

Umberto Eco, shkrimtari më i shitur dhe akademiku italian ndërroi jetë në moshën 84-vjeçare. I njohur për filozofinë e mahnitshme, ai preku shpirtin njerëzor në kërkim të një kuptimi. Më poshtë janë tetë citimet të tij që duhen mbajtur ... Lexo »

Shkurt 21, 2016


21 Shkurt, 2016

Dashuria e vetme e Leos

Teksa u ngjit në skenën e Royal Opera House për të pranuar çmimin Bafta si aktori më i mirë, Leonardo DiCaprio u urua nga një sërë aktorësh të famshëm të botës. Por ylli i Hollivudit 41-vjeçar në fjalimin e tij ... Lexo »

Shkurt 21, 201620 Shkurt, 2016

Nouveaubeats vijnë në Shqipëri

Nouveaubeats Dj-të Hollandez të mirënjohur në botë,dhe në Shqipëri falë radioshow Club Nouveau i cili trazmetohej ekskluzivisht në City Radio, kanë ardhur në Tiranë për të performuar ne clubin Prime. Ata do të jenë pjesë e një interviste ekskluzive ... Lexo »

Shkurt 20, 2016