Citybizz

citybizz

11 Maj, 2016

Alda Events blen Tomorrowland

Alda Events, një kompani promocionale hollandeze ka blerë disa nga aktivitetet e SFX Entertainment, që pak nga pak po shpërbehet, në veçanti Sensation Brazil, SFX Europe dhe ID&T. ID&T organizon disa festivale të mirënjohur të muzikës EDM mes të ... Lexo »

Maj 11, 2016


11 Maj, 2016

Koah zbulon sekrete seksuale të Samuel Eto’o,

Pas publikimit të librit autobiografik ku rrëfen jetën me ish të fejuarin e saj Samuel Eto’o, duket se Nathalie Koah ka fituar një popullaritet të menjëhershëm. Koah ndalet gjatë në sekretet e jetës seksuale mes saj dhe ish-sulmuesit të Interit ... Lexo »

Maj 11, 201611 Maj, 2016

Rihanna tani shpërndan bursa studimi

Këngëtarja Rihanna është bërë pjesë e një programi që shpërndan bursa për studentë në gjithë botën. Me anë të fondacionit ‘Clara Lionel Foundation’, studentë nga Amerika dhe shtetet e ndryshme të botës mund të fitojnë bursa për të studiuar në ... Lexo »

Maj 11, 2016