Citybizz

citybizz

19 Gusht, 2015

Jep dorëheqjen mbretëresha e sfilatave

Supermodelja Cara Delevingne, në moshën 23 vjeçare ka vendosur që ti japë fund botës së modelimit. Bukuroshja e super paguar ka vendosur që ti dedikohet aktrimit dhe muzikës, ndërsa ka thënë se ndjehej mjaft e lodhur. Ndonëse nuk pritej ... Lexo »

Gusht 19, 201519 Gusht, 2015

Rita Ora publikon klipin me Chris Brown

Rita Ora dhe Chris Brown kanë publikuar vidioklipin e këngës më të re që kanë realizuar sëbashku “Body On Me”.Ashtu siç ishte paralajmëruar nga vete kengetaret  kënga shoqërohet nga një klip me skena “hot” të realizuara mes Ritës dhe ... Lexo »

Gusht 19, 2015
18 Gusht, 2015

Kim Kardashian nuk e fsheh dot shtatzëninë

Ajo është në muajin e gjashtë të shtatzënisë në pritje për t’u bërë nënë për herë të dytë, por tashmë nuk e fsheh dot më shtatzëninë e saj.Kim Kardashian eshte fotografuar nën shoqërinë e motrave të saj, Khloe, Kourtney ... Lexo »

Gusht 18, 2015
17 Gusht, 2015

“Flotel Europa” fitues në DokuFest

Dokumentari “Flotel Europa” ku regjisori boshnjak Vladimir Todoroviç paraqet jetën e refugjatëve të Bosnjës në portin e Kopenhagës, është përzgjedhur si më i miri në edicionin e XIV-të të festivalit ndërkombëtar të filmit dokumentar dhe atij të shkurtër DokuFest ... Lexo »

Gusht 17, 2015