Citybizz

citybizz

7 Gusht, 2015

Një yll në ‘Walk of Fame’ për Mariah Carey

Mariah Carey ka marrë yllin e saj në ‘Walk of Fame’ (‘Bulevardin e Famës’), ku është shfaqur së bashku me binjakët e saj 4-vjeçarë, Moroccan dhe Monroe Cannon.Pavarësisht numrit të madh të fotografëve, vogëlushët kanë dhënë spektakël gjatë gjithë ... Lexo »

Gusht 07, 20157 Gusht, 2015

Enca Ekspozohet Shumë. Fansat E Kritikojnë!

Këngëtarja Enca Haxhia tashmë njihet si “mbreteresha e Instagramit” për shkak të numrit të madh të ndjekësve që ajo ka. E sigurisht këtë numër të madh ndjekësish ajo e ka arritur falë fotove që vazhdimisht poston, të cilat shpesh ... Lexo »

Gusht 07, 20157 Gusht, 2015

Kledi Kadiu së shpejti baba

Kledi Kadiu së shpejti do të bëhet baba. Në Instagram, balerini i mirenjohur shkruan: “Për të gjithë ju që nuk e dini, dua t’ju lajmëroj se janarin e ardhshëm e bukura ime Charlotte do të më bëjë baba.Më ka ... Lexo »

Gusht 07, 2015


7 Gusht, 2015

Ylli i filmit 007 kapet me thikë

Policia ka ndaluar aktorin Pierce Brosnan, pasi posedonte një thikë pa leje në çantën e tij. Aktori irlandez është ndaluar nga autoritetet policore, me një thikë të cilën e mbante pa leje.62 vjeçari ishte duke udhëtuar më dy djemtë ... Lexo »

Gusht 07, 2015


7 Gusht, 2015

Ja kush është aktori më i paguar në botë

Revista prestigjoze “Forbes” ka shpallur për të tretin vit me radhë aktorin Robert Downey Jr si më të paguarin në botë. Ylli i “The Avengers: Age of Ultron” fitoi plot 80 milionë dollarë gjatë 2015-ës. Në listën e “Forbes” ... Lexo »

Gusht 07, 2015


14 Korrik, 2015

Rita Ora , Ambasadore e Nderit….

Këngëtarja e famshme botërore me origjinë nga Kosova, Rita Ora, u dekorua dje nga presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga me titullin Ambasadore e Nderit e Republikës së Kosovës në botë. Rainca.com, 11.07.2015

Korrik 14, 2015