Citybizz

citybizz


21 Mars, 2020

Khloe karantinohet me Tristan

Khloe Kardashian duket se ka preferuar të karantinohet me ish-in e saj tradhtar, Tristan Thompson. Us Weekly ka bërë të ditur se Khloe po qëndron me vajzën e saj True dhe babanë e True-s në karantinë. Kohët e fundit, e ... Lexo »

21 Mars, 2020


21 Mars, 2020

59% e të prekurve nga COVID-19 janë meshkuj

“59 % e personave të prekur në vendin tonë nga COVID-19 janë meshkuj”. Kështu deklaroi Eugena Tomini, specialiste në Institutin e Shëndetit Publik gjatë përditësimit të informacioneve më të fundit nga Ministria e Shëndetësisë. Teksa deklaroi se numri në total ... Lexo »

21 Mars, 202020 Mars, 2020

Tre viktima shqiptarë nga koronavirusi

Një shqiptar ka ndërruar jetë nga koronavirusi në Indonezi. Burime nga Ministria e Jashtme bëjnë me dije për abcnews.al se shqiptari që ka ndërruar jetë është 84 vjeç. Ndërkohë, mësohet se numri i shqiptarëve të prekur nga koronavirusi në Indonezi ... Lexo »

20 Mars, 2020

20 Mars, 2020

Akses falas në Bibliotekën Dixhitale Botërore

UNESCO pati idenë e bukur për të dhënë akses falas në Bibliotekën Digjitale Botërore. Kjo është një dhuratë e bukur dhe e madhe nga UNESCO për të gjithë njerëzimin, veçanërisht për të rinjtë. Tashmë është në dispozicion në internet, përmes ... Lexo »

20 Mars, 2020