Capital T vlerëson Xherdan Shaqirin, ja biseda me të

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka ishin triumfuesit e lojës së madhe Serbi-Zvicër.
I fundit është edhe reperi Capital T i cili siç duket ka raporte mjaft të mira me futbollistin nga Gjilani, Xherdan Shaqiri.
Në një fotografi të tyre gjatë bisedës në një nga rrjetet sociale, Capital T thotë fjalë të mëdha për futbollistin.
“Bisha që terrorizoj serborust”, është mbishkrimi sipër fotos.