Header

Bruno Mars “i zhytur” në borxhe? Ja e vërteta

MGM Resorts International ka mohuar raportet se Bruno Mars është në borxh prej 50 milionë dollarë me kompaninë argëtuese.

Një raport i mëparshëm nga NewsNation tregoi se këngëtarja e “24K Magic” grumbulloi një borxh prej më shumë se 50 milion dollarë në MGM Grand në Las Vegas që kur nënshkroi një kontratë qëndrimi afatgjatë me kompaninë në 2016.

Në një deklaratë dërguar Billboard, MGM tha: “Ne jemi krenarë për marrëdhënien tonë me Bruno Mars, një nga interpretuesit më emocionues dhe dinamikë në botë. Nga shfaqjet e tij në Dolby Live në Park MGM tek salla e re Pinky Ring në Bellagio, marka e argëtimit të Bruno tërheq vizitorë nga e gjithë bota. Partneriteti i MGM dhe Bruno është i gjatë dhe i rrënjosur në respektin reciprok.”

“Çdo spekulim përndryshe është krejtësisht i rremë; ai nuk ka borxh me MGM. Së bashku, ne jemi të kënaqur të vazhdojmë të krijojmë përvoja të paharrueshme për mysafirët tanë”, vazhdoi deklarata.

Javën e kaluar, një raport nga NewsNation bëri pretendime se Marsi kishte grumbulluar mbi 50 milionë dollarë borxhe për lojërat e fatit në MGM. Ata cituan një burim anonim afër situatës që tha se Marsi dyshohet se fitonte 90 milionë dollarë në vit përmes rezidencave të tij në MGM, por po përdorte një pjesë të madhe të atij fitimi për të shlyer borxhin e tij të lojërave të fatit.

You may also like ...