Header

Brad Pitt vazhdon me xhirimet për “Formula 1”

Aktori i njohur Brad Pitt vazhdon xhirimet për filmin “Formula 1”.

Filmi është prodhuar për të shtatën herë radhazi nga kampioni botëror Lewis Hamilton dhe pritet të shfaqet në kinema më 25 Qershor 2025.

Aktori 60 vjeç është parë sërish në pistën e Northamptonshire, i veshur me kostumin e garave të ekipit imagjinar “APX GP”.

Pitt do të luajë rolin e një piloti veteran të quajtur Sonny Hayes, i cili po kthehet në rrjetin e “Formula 1” pas një mungese të gjatë.

Pitt dhe Damson Idris u fotografuan për herë të parë duke filmuar skena në Çmimin e Madh të Britanisë së vitit të kaluar për filmin , i cili po prodhohet në bashkëpunim me F1 dhe është xhiruar brenda dhe rreth fundjavave aktuale të Grand Prix, duke u dhënë fansave një vështrim të drejtpërdrejtë në të gjithë aksionin.

Brad Pitt Movie about Formula 1 Will Simply Be Called 'F1'

Brad Pitt movie about Formula 1 will simply be called 'F1' | AP News

You may also like ...