Bomba nga Franca, PSG kërkon yllin e Barcelonës

Merkatoja e muajit janar pritet të sjellë zhvillime të rëndësishme tek kampionët e Francës. PSG është ka në qendër të objektivave të saj, mesfushorin e Barcelonës, Sergio Busquets.Sipas “Le Parisien” trajneri Laurent Blanc është në kërkim të një mesfushori për të zëvëndësuar Thiago Mottën, dhe për këtë gjë Busquets shihet si lojtari ideal.