Boksieri shpërfytyrohet nga goditjet e rivalit, përfundon në spital

Boksieri Mike Perry përfundoi në spital me vështirësi në frymëmarrje të shtunën në mbrëmje, pasi pësoi një dëmtim të frikshëm në hundë, e cili iu copëtua gjatë një përleshje të përgjakshme në Uruguay.

Imazhet tronditëse të 27-vjeçarit nga Flinti, Michigan tregojnë fytyrën e tij të lënë me shpërfytyrim serioz gjatë humbjes së ndeshjes me Vicente Luque.

Lëndimi i tij, i quajtur “thyerja më e keqe e hundës ndonjëherë” nga fansat, ishte rezultat i një goditjeje të nga Luque.

Por Perry vazhdoi të luftojë deri në fund, para se të kryente një operacion urgjent dhe të postonte një foto nga shtrati i tij i spitalit me titull: ‘Ende nuk mund të më trokas’.