Header

Beyonce nderon Tina Turner gjatë koncertit në Paris

Beyonce mori një moment gjatë koncertit të saj në Paris për të kujtuar Tina Turner, artisten legjendare që u nda nga jeta në moshën 83-vjeçare.

“Unë thjesht dua  një sekondë dhe të nderoj Tina Turner”, dëgjohet duke thënë këngëtarja fituese e Grammy për turmën në videot e shpërndara në mediat sociale. “Nëse jeni një fanse e imja, ju jeni një fanse e Tina Turner. Unë nuk do të isha në këtë skenë pa Tina Turner, kështu që dua që ju djema thjesht të bërtisni, që ajo të ndjejë dashurinë tuaj. Ndihem aq e bekuar sa më lejuan të dëshmoja shkëlqimin e saj.”

Turner ndërroi jetën  “pas një sëmundjeje të gjatë” në shtëpinë e saj në Kusnacht pranë Cyrihut, Zvicër, konfirmuan përfaqësuesit e saj në atë kohë. Komentet e fundit të Beyonce-s pasojnë një homazh të ëmbël që ajo ndau në faqen e saj në fillim të kësaj jave, ku nderoi yllin e muzikës rock.

“Mbretëresha ime e dashur. Të dua pafund”, thuhet në mesazhin e saj. “Jam shumë mirënjohëse  për të gjitha mënyrat që keni hapur rrugën. Ju jeni mishërimi i fuqisë dhe pasionit. Jemi të gjithë me fat që kemi qenë dëshmitarë të dashamirësisë dhe shpirtit tuaj të bukur që do të mbetet përgjithmonë. Faleminderit për gjithçka që keni bërë.”

Gjatë gjithë karrierës së Beyoncé, Turner ka vazhduar të jetë një nga ndikimet e saj më të mëdha muzikore. Në vitin 2008, ata madje patën mundësinë për të bashkëpunuar në çmimet e 50-të vjetore Grammy për një performancë të “Proud Mary”.

You may also like ...