Arrestohet reperi i famshëm, kapet me drogë dhe armë

Reperi Kodak Black u arrestua në kufirin amerikan me akuzat për drogë dhe armë kur hyri nga Kanadaja.

Vendndodhja e 21-vjeçarit ishte mister, pasi ai anuloi një koncert në Boston mbrëmjen e së mërkurës.

Por tani raportohet se ai u detyrua të anulojë shfaqjen për shkak se u ndalua nga policia doganore amerikane.

Sipas TMZ ai është ndaluar dhe arrestuar pasi u kap me dy armë dhe marijuanë në pikën kufitare.

Kodak Black ndodhet në qelitë e paraburgimit dhe duhet të paguajë 20 mijë dollarë kesh për lirimin me kusht.