Armëpushimi në Siri, dy të vrarë nga shpërthimi i autobombës

Një autobombë ka shpërthyer në një qytet në Sirinë qëndrore, nën kontrollin e forcave qeveritare, vetëm pak orë pas vendosjes së armëpushimit mes palëve.Vetëm pak orë pas skadimit të afatit në mesnatën e 23 shkurtit, presidenti amerikan Barack Obama kishte paralajmëruar qeverisë e Damaskut dhe Rusinë se “bota do t’u shohë”.Të premten, sipas lajmeve në mediat ndërkombëtare, aeroplanët rusë kishin intensifikuar sulmet në pozicionet e rebelëve sirianë.