Alexis Sanchez nxjer në shitje për 2.2 milionë euro vilën super luksoze

Ylli i Manchester Unitedit, Alexis Sanchez ka nxjerrë në shitje vilën që kushton rreth 2.2 milionë euro.
Kilian ka gjashtë muaj që është transferuar në Old Trafford, ku ka shënuar vetëm tre herë pas kalimit të pabesueshëm nga Arsenali dhe duket se ende nuk është vendosur në klub.Pas vetëm pesë muajsh në pronën e re, ai, dhe qentë e tij të Atom dhe Humber, tani kërkojnë një shtëpi të re të përhershme.Ndoshta një ndryshim i peizazhit dhe një vend i ri është pikërisht ajo që ka nevojë. Sanchez qëndroi në Hotel Lowry gjatë javës së tij të parë në Mançester para se të shkonte në Hale Barns, i cili ndodhet 1.5 kilometra larg nga aeroporti.
Shtëpia me pesë dhoma gjumi ka edhe në bar në formë të pianos, banjë turke, kinema, garazh për tre vetura dhe një palestër.
Për 2.2 milionë euro mund të bëheni pronar edhe të një kopshti të madh dhe një tarracë dielli.
Nderkaq, lojtari është duke u rikuperuar pas një lëndimi të marrë më parë në kampionatin anglez.